O nas

Magdalena Stopa

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka, solistka "Razem za Jezusem", dyrygentka "Gospeople", założycielka i członkini zespołu "Boże Stopy" oraz projektu wokalno- instrumentalnego "Magdalena Stop'a Capella". Od 2003 roku wykładowca Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym "Jazz i Muzyka Estradowa" UMCS w Lublinie. Od 2008 roku przez kilka lat współprowadziła w Zamościu "Warsztaty Gospel" oraz pierwsze Warsztaty Gospel w Kijowie. W 2018 roku została wytypowana przez Bobby McFerrina, utworzyła formację wokalną "LUBLIN VOICES", składającą się z dwunastu najlepszych wokalistów woj. lubelskiego, która towarzyszyła Bobby'emu- legendarnemu wokaliście, znanemu dzięki przebojowi wszechczasów- "Don't worry be happy"- podczas jego koncertu w Lublinie. Zwyciężczyni plebiscytu Kuriera Lubelskiego „Osobowość Roku 2019” w kategorii Kultura.

Magda Stopa

Edukację muzyczną rozpoczęła już w wieku trzech lat, podejmując naukę gry na skrzypcach, początkowo po czujnym okiem taty, a w wieku sześciu lat jako uczennica klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Od najmłodszych lat śpiewała w różnych zespołach muzycznych oraz stawiała pierwsze kroki jako wokalistka solowa. Już w liceum śpiewała w zespołach towarzyszących takim wydarzeniom jak bankiety, przyjęcia, wydarzenia kulturalne, śluby czy wesela. W tym czasie rozpoczęła się również jej przygoda z zespołami, które rozwijały jej muzyczną osobowość, a były to zespoły gospel, schole, czy też zespoły jazzowe. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku „Jazz i muzyka estradowa – specjalizacja wokalna”. Jest członkinią stowarzyszenia trenerów wokalnych BAST (Be a Singing Teacher) w Londynie, gdzie uczestniczyła w kursie doskonalącym jej umiejętności jako nauczyciela śpiewu. Jest Laureatką 45 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych. Była półfinalistką ósmej edycji programu “Mam Talent”. W 2018 roku wystąpiła wraz z Bobbym McFerrinem, podczas jego trasy “Circlesongs” w CSK Lublin.

Anna Matejek - Szpinda

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już jako dziecko śpiewając w chórach, scholach oraz zespołach wokalnych zajmujących czołowe miejsca w konkursach i festiwalach. Absolwentka Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w klasie wiolonczeli. Uczestniczka licznych warsztatów muzyki gospel. Ukończyła studia na Wydziale Humanistycznym UMCS oraz Wydziale Psychologii i Pedagogiki w Lubinie. Przez lata współpracowała z Agencją Artystyczną Capital z Zamościa jako wokalistka i konferansjerka. Wokalistka oraz menadżerka zespołu „Boże Stopy”, wokalistka takich formacji muzycznych jak: „Ale Babki”, „Magdalena Stopa’ Capella”, „Retro Squad”, Komeda- Młynarski Project”.