O nas...

Magdalena Stopa

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka, solistka "Razem za Jezusem", dyrygentka "Gospeople", założycielka i członkini zespołu "Boże Stopy" oraz projektu wokalno- instrumentalnego "Magdalena Stop'a Capella". Od 2003 roku wykładowca Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym "Jazz i Muzyka Estradowa" UMCS w Lublinie. Od 2008 roku przez kilka lat współprowadziła w Zamościu "Warsztaty Gospel" oraz pierwsze Warsztaty Gospel w Kijowie. W 2018 roku została wytypowana przez Bobby McFerrina, utworzyła formację wokalną "LUBLIN VOICES", składającą się z dwunastu najlepszych wokalistów woj. lubelskiego, która towarzyszyła Bobby'emu- legendarnemu wokaliście, znanemu dzięki przebojowi wszechczasów- "Don't worry be happy"- podczas jego koncertu w Lublinie.

Magda Stopa

Edukację muzyczną rozpoczęła już w wieku trzech lat, podejmując naukę gry na skrzypcach, początkowo po czujnym okiem taty, a w wieku sześciu lat jako uczennica klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Od najmłodszych lat śpiewała w różnych zespołach muzycznych oraz stawiała pierwsze kroki jako wokalistka solowa. Już w liceum śpiewała w zespołach towarzyszących takim wydarzeniom jak bankiety, przyjęcia, wydarzenia kulturalne, śluby czy wesela. W tym czasie rozpoczęła się również jej przygoda z zespołami, które rozwijały jej muzyczną osobowość, a były to zespoły gospel, schole, czy też zespoły jazzowe. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku „Jazz i muzyka estradowa – specjalizacja wokalna”. Jest członkinią stowarzyszenia trenerów wokalnych BAST (Be a Singing Teacher) w Londynie, gdzie uczestniczyła w kursie doskonalącym jej umiejętności jako nauczyciela śpiewu. Jest Laureatką 45 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych. Była półfinalistką ósmej edycji programu “Mam Talent”. W 2018 roku wystąpiła wraz z Bobbym McFerrinem, podczas jego trasy “Circlesongs” w CSK Lublin.

Anna Matejek - Szpinda

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już jako dziecko śpiewając w dziecięcych chórach, scholach oraz zespołach wokalnych zajmujących czołowe miejsca w konkursach i festiwalach. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w klasie wiolonczeli. Przez lata współpracowała z Agencją Artystyczną Capital z Zamościa jako wokalistka i konferansjerka.

Patryk Czyżewski

Pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, nauczyciel, muzyk sesyjny. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie w klasie fortepianu prof. Jadwigi Chmielewskiej. W 2011 r. podjął studia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, które ukończył z wyróżnieniem w 2014 roku, otrzymując tytuł zawodowego muzyka. Równolegle, w 2013 roku, rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Niedzieli. Od roku 2015 student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Jakuba Stankiewicza. Na przestrzeni ostatnich lat artysta nawiązał współpracę z różnymi środowiskami muzycznymi zarówno Lublina jak i innych miast. Swoją twórczość prezentuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Występował przed publicznością m.in. w Niemczech (Drezno), w Czechach (Praga) oraz na Węgrzech (Budapeszt). W ostatnim czasie laureat Nagrody Specjalnej za wyróżniający się akompaniament podczas Lubaczów Jazz Festival 2015 oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Pograniczu Sanok 2016. Styl artysty nie pozostaje jedynie pod wpływem muzyki jazzowej. W interpretacjach muzyka ujawnia się jego impresjonistyczne podejściem do harmonii, a także fascynacja muzyką klasyczną i ludową. Stawiając na przestrzeń w muzyce, nawiązuje do stonowanego i lirycznego tzw. „nurtu skandynawskiego” we współczesnej muzyce

Michał Lewartowicz

Znakomity, czołowy gitarzysta- wirtuoz woj.lubelskiego, twórca muzyki teatralnej

Rafał Czarnacki

Pianista, kompozytor, aranżer, założyciel lubelskiego zespołu "Heaven Up"

Maxymilian Stopa

Krzysztof Stopa

Magdalena Sałamacha