O nas

Magdalena Stopa

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka, solistka "Razem za Jezusem", dyrygentka "Gospeople", założycielka i członkini zespołu "Boże Stopy" oraz projektu wokalno- instrumentalnego "Magdalena Stop'a Capella". Od 2003 roku wykładowca Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym "Jazz i Muzyka Estradowa" UMCS w Lublinie. Od 2008 roku przez kilka lat współprowadziła w Zamościu "Warsztaty Gospel" oraz pierwsze Warsztaty Gospel w Kijowie. W 2018 roku została wytypowana przez Bobby McFerrina, utworzyła formację wokalną "LUBLIN VOICES", składającą się z dwunastu najlepszych wokalistów woj. lubelskiego, która towarzyszyła Bobby'emu- legendarnemu wokaliście, znanemu dzięki przebojowi wszechczasów- "Don't worry be happy"- podczas jego koncertu w Lublinie. Zwyciężczyni plebiscytu Kuriera Lubelskiego „Osobowość Roku 2019” w kategorii Kultura.

Magda Stopa

Edukację muzyczną rozpoczęła już w wieku trzech lat, podejmując naukę gry na skrzypcach, początkowo po czujnym okiem taty, a w wieku sześciu lat jako uczennica klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Od najmłodszych lat śpiewała w różnych zespołach muzycznych oraz stawiała pierwsze kroki jako wokalistka solowa. Już w liceum śpiewała w zespołach towarzyszących takim wydarzeniom jak bankiety, przyjęcia, wydarzenia kulturalne, śluby czy wesela. W tym czasie rozpoczęła się również jej przygoda z zespołami, które rozwijały jej muzyczną osobowość, a były to zespoły gospel, schole, czy też zespoły jazzowe. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku „Jazz i muzyka estradowa – specjalizacja wokalna”. Jest członkinią stowarzyszenia trenerów wokalnych BAST (Be a Singing Teacher) w Londynie, gdzie uczestniczyła w kursie doskonalącym jej umiejętności jako nauczyciela śpiewu. Jest Laureatką 45 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych. Była półfinalistką ósmej edycji programu “Mam Talent”. W 2018 roku wystąpiła wraz z Bobbym McFerrinem, podczas jego trasy “Circlesongs” w CSK Lublin.

Anna Matejek - Szpinda

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już jako dziecko śpiewając w chórach, scholach oraz zespołach wokalnych zajmujących czołowe miejsca w konkursach i festiwalach. Absolwentka Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w klasie wiolonczeli. Uczestniczka licznych warsztatów muzyki gospel. Ukończyła studia na Wydziale Humanistycznym UMCS oraz Wydziale Psychologii i Pedagogiki w Lubinie. Przez lata współpracowała z Agencją Artystyczną Capital z Zamościa jako wokalistka i konferansjerka. Wokalistka oraz menadżerka zespołu „Boże Stopy”, wokalistka takich formacji muzycznych jak: „Ale Babki”, „Magdalena Stopa’ Capella”, „Retro Squad”, Komeda- Młynarski Project”.

Patryk Czyżewski

Pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, nauczyciel, muzyk sesyjny. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie w klasie fortepianu prof. Jadwigi Chmielewskiej. W 2011 r. podjął studia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, które ukończył z wyróżnieniem w 2014 roku, otrzymując tytuł zawodowego muzyka. Równolegle, w 2013 roku, rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Niedzieli. Od roku 2015 student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Jakuba Stankiewicza. Na przestrzeni ostatnich lat artysta nawiązał współpracę z różnymi środowiskami muzycznymi zarówno Lublina jak i innych miast. Swoją twórczość prezentuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Występował przed publicznością m.in. w Niemczech (Drezno), w Czechach (Praga) oraz na Węgrzech (Budapeszt). W ostatnim czasie laureat Nagrody Specjalnej za wyróżniający się akompaniament podczas Lubaczów Jazz Festival 2015 oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Pograniczu Sanok 2016. Styl artysty nie pozostaje jedynie pod wpływem muzyki jazzowej. W interpretacjach muzyka ujawnia się jego impresjonistyczne podejściem do harmonii, a także fascynacja muzyką klasyczną i ludową. Stawiając na przestrzeń w muzyce, nawiązuje do stonowanego i lirycznego tzw. „nurtu skandynawskiego” we współczesnej muzyce

Michał Lewartowicz

Gitarzysta, kompozytor, pedagog, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMCS w Lublinie. Autor piosenek oraz twórca muzyki teatralnej. Dwukrotny laureat nagrody indywidualnej na międzynarodowym konkursie jazzowym „Europejskie Integracje Muzyczne” oraz laureat nagrody dla najlepszego instrumentalisty na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Literackiej „Jesień z Poezją”. Laureat Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Lublin oraz Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Lubelskiego. Uczestnik i laureat festiwali muzycznych: Fama, Jazzda, Krokus Jazz Festival, Niemen Non Stop, Świdnik Jazz Festival, Dragon Folk Fest, Oland Celtic Irish Music Festival, Festiwal Piosenki Studenckiej.

Rafał Czarnacki

Pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent, lider zespołu muzyki pop-gospel Heaven Up. Współpracował z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Kasia Wilk, Stanisław Soyka, Kasia Dereń, Piotr Cugowski, Krzysztof Cugowski, Beata Kozidrak, Urszula, Grażyna Łobaszewska, Krzysztof Kiljański, Monika Kuszyńska, Beata Bednarz. Pianista w big bandach i orkiestrach (Tomasz Momot Orchestra, CHDK Big Band). Pracuje również jako producent. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa.

Maxymilian Stopa

Krzysztof Stopa

Magdalena Sałamacha